«Батьківщина» підтримала соціальні ініціативи щодо військових і їхніх родин, – Альона Шкрум

«Батьківщина» підтримала законопроект щодо змін до призначення одноразової допомоги після смерті військового, відповідно до якого виплати будуть проводитися також у разі смерті упродовж року після звільнення.

Зазначимо, що ініціатором відповідних змін до призначення допомоги виступила народний депутат від фракції Альона Шкрум. У своєму законопроекті №6268 вона запропонувала здійснювати виплати членами сімей осіб, що померли протягом трьох місяців після звільнення зі служби у зв’язку із захворюванням, травмою, контузією чи каліцтвом, одержаними під час військової служби.

«Сьогодні військовослужбовець, якого звільнили зі служби за станом здоров’я внаслідок отриманих поранень, контузій чи захворювань, помирає вдома – то його родина не отримує відповідну допомогу, яка передбачена законодавством у разі смерті військового на фронті», – сказала в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту Альона Шкрум.

За її словами, на практиці надання відповідної грошової допомоги родинам військовослужбовця буде регулюватись відповідними підзаконними актами.

«Необхідно також буде встановити військово-лікувальною комісією протокол щодо того, що людина померла саме через захворювання, яке отримала під час проходження служби. Ось цей документ буде підставою для виплат Міністерством оборони України», – пояснила політик.

До Верховної Ради було подано також ще два альтернативні законопроекти (№6268-1 та №6268-2).  У них для надання допомоги передбачаються різні терміни, упродовж яких наступає смерть військовослужбовців після звільнення зі служби – це 12 та 18 місяців.

Парламент підтримав у першому читання компромісний законопроект – №6268-1.

«Нам потрібно показувати якісь цінності роботи Верховної Ради не в тому, що вона ухвалює лобістські закони, а в тому, що вона швидко реагує на проблемні питання, і що ми цінуємо героїв не лише, коли вони нас захищають в окопах, а і після їх смерті, коли даємо їх родинам можливості», – заявила вона.

Окрім того, Альона Шкрум додала, що фракція «Батьківщина» підтримала інші ініціативи, які покликані виконати державну політику в галузі соціального захисту військових, їх родин, і ветеранів.

Так, парламент у першому читанні підтримав проект закону №5518 щодо розвитку власної справи фізичною особою-підприємцем з інвалідністю, отриманою внаслідок одержаних травм під час проведення АТО. А також фракція проголосувала за законопроект №6298 щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Окрім іншого, депутати фракції підтримали проекти законів щодо неврахування часу проїзду у межах України до місця проведення відпустки та назад (№5512), щодо вдосконалення питань проходження військової служби з метою забезпечення повноцінного функціонування ЗСУ (№5640), щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби (№6052).

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Лідер Кропивницької “Батьківщини” пропонує впровадити доступні кредити на житло

Лідер Кропивницької “Батьківщини” пропонує впровадити доступні кредити на житло

Депутати з Кропивницького привітали учнів і вчителів “Школи козацько-лицарського вихованя” із ювлеєм закладу

Депутати з Кропивницького привітали учнів і вчителів “Школи козацько-лицарського вихованя” із ювлеєм закладу

Кропивницькі “батьківщинівці” облаштували для місцевих дітлахів “Країну розваг”

Кропивницькі “батьківщинівці” облаштували для місцевих дітлахів “Країну розваг”

Календар новин
Липень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

apteka mujchine for man ukonkemerovo woditely driver.